Marka, pazarlama, araştırma, medya, iletişim, dijital fikirler

Kategori İletişim / Medya, Reklam / Yaratıcılık / Tasarım, Uncategorized

‘Fark Yaratan Kadınlar’ın en duygusal beş sahnesi

14 Mayıs 2013 Salı günü Swiss Otel’de gerçekleştirilen WTW ‘Fark Yaratan Kadınlar’ seremonisinde her insana kolay nasip olmayacak bir mutluluk anına tanık olduk.

1997’den bu yana dünyanın bir numaralı pazarlama iletişimi platformu Advertising Age tarafından Amerika’da dağıtılan Women to Watch onur ödüllerinin globalleşmesinin ilk adımlarından birisi Türkiye’de atıldı. Türkiye’nin en büyük pazarlama iletişimi platformu MediaCat’in ev sahipliğini üstlendiği bu anlamlı seremoninin en duygusal anlarından birisi Betül Mardin‘e ödülün takdim edildiği sahne oldu.

392336_597879113563348_483647988_n

Orijinal formatında ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ olmayan Women to Watch bizim önerimizle bu seneden itibaren dünyada yapılacak tüm Women to Watch etkinliklerinde verilecek.

Yaşam Boyu Onur Ödülü‘nün ilkini Türkiye’de başarıya koşan her kadının idolü, iletişim bilgesi Betül Mardin’e vermeye karar verdik. Töreni hazırlarken sevgili arkadaşım Feride Edige‘yle birbirimize sorduk: ‘Acaba Betül hanım en çok kimin elinden ödül aldığında mutlu olur?’ Feride birden ‘Alya versin’ dedi ve hemen Ayşe Arman‘ı aradı. O anda telefonunu açmayan Ayşe Arman birkaç dakika sonra aradı. Feride olayı anlattı ve ‘ödülü Alya’nın elinden alsın istiyoruz’ dedi. Ayşe Arman ‘bu şimdiye kadar kimsenin aklına gelmedi’ dedi ve o anda Feride’nin gözlerinden yaşlar akmaya başladı.

Hayatında her türlü başarıyı tatmış, 86 yaşındaki Betül Mardin için bunun ne anlama geldiğini dün o sahnede çok yakından gördüm. Sizin için seçtiğim fotoğraflardan da da bunu çok kolay anlayabilirsiniz. Herkesten gizlenerek, annesiyle birlikte mutfak kapısından geçerek sahneye gelen 8 yaşındaki Alya Dormen tüm çocuk saflığı ve samimiyetiyle duygularını ifade etti. O anda Betül Mardin‘i görmeliydiniz. O kadar heyecanlandı ki…

‘Dünyanın en güzel şeyi yaşlanmak, aile sahibi olmak ve torununun elinden ödül almak. Galiba ben cennete geldim. Galiba bu cennet…’  İşte Betül Mardin’in bir çırpıda ifade ettiği mutluluk cümleleri.

Alya tüm içtenliği ve saflığıyla şunları söylerken salondaki bir çok kadının (ben dahil) gözleri dolmuştu:  ‘Babaçi seni çok seviyorum. Ben de büyüyünce senin gibi olmak istiyorum, ödül almak istiyorum…’

Gün boyunca Betül Hanım’ın ‘beni erken gönder Pelin’ciğim…’ ısrarı, pazarlığı, baskısı, sinirlenmesi, bana kızması, benimle kavga etmesi, ‘bunu unutmayacağım’ dediğinde bende oluşan stres.. Her şey bu sahneyle birlikte sonlandı. Dün gece Betül Mardin Swiss Otel’i dünyanın en mutlu insanı olarak terk etti.

BU YAZI İLE İLGİLİ YORUMUNUZ?